Топ тайни за лозаризма

Топ тайни за лозаризма

Топ тайни за лозаризма

Blog Article



Водата от чешмата е по-добре да се остави да престои един ден преди поливката.

Биологичните възможности на лозата и защитните реакции към патогените се увеличават, когато се провеждат комплексни мероприятия - избор на терени, балансирано торене, напояване, сортова структура и др.

Ароматът има характерни силни плодови нюанси на червени и черни плодове – череша, вишна, къпина, слива с дискретни акценти на червени чушки, подправки и шоколад. Плътен вкус с добре балансирани танини, зряла закръгленост и мекота, сочен, плодов, елегантен финал.

По дисциплината „Основи на лозарството“, студентите  получават познания за състоянието и тенденциите в развитието на лозарството в България, Европа и света, разпространението и значението на лозовото растение.

Моля, подобрете статията или изяснете спора на беседата ѝ.

Друг пример е цъфтежната форма на сивото гниене, която налага да се проведе третиране по време на цъфтежа.

България настоява за активиране на земеделския резерв на ЕС за справяне с...

Изучават морфологичните, анатомични и физиологични особености ... Основи на лозарството на ТС

Щастливци сме, че тук виреят различни сортове грозде, а сред традиционно българските са: лозарство мавруд, рубин, гъмза, памид, мискат, димят и други.

Те трябва да са старателно подбрани, устойчиви, но и подходящи за контакт с храни и напитки. В противен случай се създават предпоставки за влошаване нивото на продукцията и проблеми с цялата реколта.

Според нея в близко бъдеще основният проблем ще бъде достъпът до вода, без която не може да се отглежда грозде.

С оглед на това, че се очаква сушата и по-високите от обикновено температури да стават все по-интензивни заради климатичните промени, някои производители се опитват да намерят креативни решения, надявайки се да намалят използването на вода.

Към настоящия момент катедра „Лозарство и Овощарство“ разполага с модерна база за обучение на студенти от различни квалификационни степени (бакалавър, магистър и докторант).

В края на вегетацията и плододаването през септември-октомври е необходимо да се подхрани с калий.

Report this page